Clicky

 
 

optimizavimas google paieskos sistmai

GOOGLE  – yra panašus į bibliotekos katalogą. Kuriame surašytos visos bibliotekoje esančios knygos. Panašiai ir GOOGLE – surašo visus pasaulio interneto puslapius savo puslapyje. Tačiau tai padaro – savo tvarka.

Norime paminėti – google paieškos sistema yra privačios įmonės produktas, kuri pati sprendžia kaip viską tvarkyti

GOOGLE NĖRA INTERNETAS

Tai verslas iš kurio verslininkai uždirba pinigus. Ir tai jie daro savo asmeniniame puslapyje. ( Privačiai amerikos įmonei priklauso adresas www.google.lt (.com ir kiti) ir jie patys sprendžia, ką jame talpinti. (šiuo metu galite nemokamai ieškoti informacijos, tačiau rytoj taisyklės gali pasikeisti ir jie patalpins savo vakarėlio nuotraukas)

Šiuo metu – google populiariausia paieškos sistema, kuri atsimena apie milijardą interneto puslapių. Kai yra tokie kiekiai – viską daro kompiuteriai, robotai ir dirbtinis intelektas.

KAIP PATEKTI Į GOOGLE ???  

Mygtuko įdėti į google NĖRA IR NEBUS.

Po visą internetą vaikšto robotukai (vadinami voriukais) ir skaito bei atsimeną visus milijardą interneto puslapių, bei ieško naujų svetainių (kurių yra sukuriama tūkstančiai kasdien).  Todėl tai gali užtrukti.

Kol voriukas-robotukas suranda Naujai sukurtą puslapį – gali užtrukti iki mėnesio. 

Kai puslapį suranda – tada laikas jį surūšiuoti. Juos rūšiuoja pagal įvairius parametrus ( kurių yra tūkstančiai ar net šimtai tūkstančių) – viskas daroma Laisvosios konkurencijos pagrindu. T.y visiems iki vieno suteikiamos vienodos sąlygos. O kas dirba daugiausiai – tas būna aukščiausiai.

Pagrindiniai parametrai, pagal kuriuos rūšiuoja Jūsų interneto puslapį ( jis bus pirmoje vietoje – ar 66) :

Pagal įmonės pavadinimą (interneto adresą)

  • PVZ.: žmogus ieško įmonės MAXXIMA ( konkretaus įmonės pavadinimo).
  • Jūsų įmonės pavadinimas UAB “MAXXIMA”
  • Jūsų adresas – www.maxxima.lt

Tokiu atveju – dažniausiai būsite pirmas.

IŠIMTIS jei  jūsų įmonės pavadinimas bus populiarus žodis. (pvz.: UAB “pica” ) tokiu atveju turėsit vargo, nes reikės aplenkti konkurentus. 

Pagal raktinius žodžius (keywords)

Raktiniai žodžiai – jūsų teikiamos paslaugos arba produktai.

PVZ.: Jei prekiaujate Gėlėmis tai raktiniai žodžiai bus:gelių prekyba” “gėlių pardavimas“. “Gėlės ir t.t.

Va čia – jau google sprendžia:

VISIEMS SUTEIKIAMOS VIENODOS SĄLYGOS + ALGORITMAS KURIS SKAIČIUOJA kurioje vietoje būsite

Reikia paminėti – kad yra dviejų tipų paieškos rezultatai. mokami ir ne.

 Natūralūs rezultatai, kuriuos matome pagrindiniame lauke (nemokami) 
 Mokamos reklamos (perkama reklama google) (matomi kitokiame fone arba dešiniame šone) 

reklama google sistemoje

Antruoju atveju (kai perkama reklama google) viskas labai paprasta. Svetainės savininkas moka tiesiogiai google (arba agentūrai dirbančiai šiuo klausimu), ir jūsų reklama atsiranda dešinėje juostoje arba viršuje šiek tiek kitos spalvos fone. T.y tiesiog perkamos pozicijos. Apie jas vėliau.

Natūralūs paieškos rezultatai.  Visiškai nemokami ir svarbiausi rezultatai. Tai tam tikra tvarka surašyti visi žinomi interneto tinklapiai pagal ieškomus raktinius žodžius. Ir tai – nekainuoja, bet reikalauja šiek tiek žinių.

KAIP GOOGLE REITINGUOJA VISAS SVETAINES (Algoritmo pagrindiniai kriterijai)

  • Konkurentų skaičius (Kuo daugiau konkurentų – tuo bus sunkiau. Visiems sudaromos vienodos sąlygos – todėl kas daugiau įdeda darbo ir investicijų – tas bus aukščiau.)
  • Programavimas (tvarkingas puslapio kodas itin svarbus faktorius, bei turi atitikti standartus. Mūsų sistema yra mėgstama ir populiari google, todėl šioje vietoje mes esame tikri dėl to, kad google suras jūsų svetainę)
  • Turinys yra karalius – puslapyje esanti informacija. (Puslapyje turi būti informacijos, ji turi būti tvarkinga, atitikti tematiką, tvarkingai surinkta, be klaidų. Taip pat informacija turėtų būti unikali (t.y. nekopijuota iš kitų tinklapių). Taip pat tvarkingai aprašytos nuotraukos. Informacija nuolat atnaujinama.

  • Nuorodų tinklas. Į jūsų tinklapį turi vesti nuorodos (linkai)  Nuorodos tai lyg taškai iš kitų tinklapių. Tai vienas svarbiausių punktų lygiavertis programavimui. Nuorodas galite gauti svetaines registruodami įvairiuose interneto kataloguose, įmonių kataloguose, adresynuose, forumuose, socialiniuose tinkluose, skelbimuose, draugų ir partnerių svetainėse, besireklamuodami ir panašiai. (Tik jokiu būdų nešiukšlinkit komentarų kituose puslapiuose. Tai gali pakenkti)
  • Puslapio amžiaus. (google mėgsta pastovius, kokybiškus tinklapius. Kuo jūs ilgiau gyvuojate – tuo jūs patikimesnis)
  • Jūsų puslapį aplankiusių žmonių elgesį (jei žmones apgaudinėsite netikra informacija, apgavikišku turiniu ar ktaip  – google supras ir gali užblokuoti .  )
  • tūkstančio kitų smulkmenų.

Visų algoritmo sudedamųjų dalių nežino net patys google darbuotojai. Šita paslaptis yra viena didžiausių pasaulyje, kurios kaina yra milijardai JAV dolerių

 

Kaip puslapiai patenka į paiešką:

Paieškos sistemos turi robotukus vadinamus “vorais” kurių pagalba naršo internetą ir ieško naujų svetainių (milijonai robotų naršo visus pasaulio puslapius ir ieško naujos informacijos, bei naujų interneto svetainių), kurias galėtų įtraukti pas save į duomenų bazes, o vėliau tarp jų atlikti paiešką.

Ar galiu įdėti savo puslapį į google paiešką ?

Įdėti negalima. Google voriukai patys suras tinklapį ir nuspręs, kurioje pozicijoje jis atsiras. Tiesa, yra veiksmų, kurie paspartiną tą procesą. Ir puslapis greičiau ir aukščiau atsiranda paieškos sistemoje. (T.y registravimas įvairiuose tinklapių kataloguose, įmonių duomenų bazėse. Reklamuojantis kituose puslapiuose. Tai padeda voriukams greičiau surasti tinklapį, bei parodo, kad jis yra svarbus kitiems.)

Kiek laiko užtrunka?

Jei tinklapis visiškai naujas – gali užtrukti iki kelių mėnesių, kol voriukai jus aptiks,  tačiau dažniausiai svetainę pradeda rasti jau po kelių savaičių. Viskas priklauso nuo to, kas yra daroma su naująja svetaine. Jei tinklapio savininkas stengiasi – įmanoma pamatyti rezultatus ir po kelių dienų. Bet tam reikia aktyviai dirbti.

 

Kaip man aplenkti konkurentus arba būti labiau matomam?

Tam yra specialios priemonės. Optimizavimas google paieškos sistemai (SEO – search engine optimization )

1. variantas – mokytis ir daryti pačiam. Pradėti nuo tvarkingų tekstų ir registravimo įmonių ir tinklapių kataloguose. Internete pilna patarimų (netgi lietuviškai) – tačiau nereikia persistengti.

2. Samdyti išmanančius specialistus (tai kainuoja nepigiai – tačiau patyrę specialistai išmano ką daro ir pasieks rezultatus)

Brands.lt  siūlo ir profesionalų optimizavimą google. Daugiau apie šias paslaugas: ŠIOJE NUORODOJE

Tačiau galite kreiptis ir į kitas įmones.

Dėmėsio: Internete pilna nemokšų studentų ar apgavikų. Tad pasitikėkite tik patyrusiais specialistais, kurie gali parodyti kitų klientų rezultatus ir teigiamus atsiliepimus